E-mail: Пароль:
E-mail или пароль указан неправильно
Форма Регистрации
E-mail:
Этот e-mail адрес уже занят
Пароль:
Укажите пароль
Логин:
Укажите Имя пользователя
капча
Код:
Неверно указан код
Ты можешь загрузить свою аватарку самостоятельно, либо мы можем взять её с твоей страници в одной из социальных сетей:
Аватарка Facebook:»
Аватарку получить не удалось
VKontakte:»
Аватарку получить не удалось
Twitter:»
Аватарку получить не удалось
Дополнительно
На ваш e-mail было отправлено письмо.
13.07.2011

Могутність держави – в працьовитих людях

Запорожские фотографы: комментарии, советы, критика
0ком

Мчать по трасі Запоріжжя-Донецьк одна за одною сучасні автівки – шевроле, ланоси, форди, мерседеси. А на почесному п’єдесталі на узбіччі, біля перехрестя доріг, стоїть старенький трактор ЧТЗ, згорда поглядаючи на ці іномарки. Згадує свою працю і розмірковує над подальшою долею України: «Якою вона буде? Чи зміниться на краще?..»

Як легкі хмаринки пливуть по небу, так линуть думки трактора. Він, як і раніше, хоче опинитися у полі серед золотого колосся, знову насолоджуватися пахощами степу. Та розуміє, що тепер він лише історична пам’ятка. Пам’ятка умілим хліборобським роукам, старанності, майстерності та відданості землі.

А історія в нього довга…

Давно це було. У далекому 1949 році сів за новий трактор молодий хлопець, учорашній фронтовик Іван Скрипка. До трактора одразу ж «прикипів» душею, доглядав його як малу дитину: і помиє, і маслом змаже. З часом навчився по «диханню» двигуна визначати його технічний стан.

Пройшли роки. А в тих роках і весняні виїзди в поле, і змагання за високі врожаї, і напружені дні, і святкування обжинок.

Трактор був без кабіни. Іван Іванович боронував, сіяв, орав на пекучому сонці, пронизливому вітрі, під холодним дощем.

Прийшло літо 1986 року. Таких урочистостей в районі ще не бачили. І «винуватцем» цього стали ветеран колгоспного виробництва Іван Іванович Скрипка та його старенький трактор, який вірно служив своєму господареві 37 років і за цей час не зазнав жодного капітального ремонту.

Про трудовий подвиг сільського механізатора з українського села було надруковано у центральній газеті СРСР «Правда». Дізнавшись про це, колектив виробничого об’єднання «Челябінський тракторний завод» організував змагання серед працівників за право взяти участь у виготовленні трактора для нашого хлібороба.

… В очікуванні свого господаря біля святкової трибуни стоїть новий Т-130М4. На кабіні табличка з написом: «Ветерану війни і праці Івану Івановичу Скрипці від колективу ЧТЗ».

На своєму старенькому тракторі Іван Іванович під’їхав до трибуни. Хвилюється ветеран, адже сьогодні доведеться назавжди залишити машину, яка вірно прослужила йому майже чотири десятиріччя.

Хвилюючим був виступ І.І. Скрипки, присутні уважно слухали ветерана. А говорив він про перші роки роботи, труднощі й радощі тих років, щиро дякував челябінським тракторобудівникам за їхню працю, за чудову техніку, яка в умілих руках може служити людям немало років.

Церемонія вручення Івану Івановичу Скрипці нового трактора вилилася у свято праці. Саме так. Квіти, хлібний коровай, котрі вручили ветерану – то визнання його заслуг, його внеску в загальну справу, зміцнення економіки країни, підвищення добробуту людей. А челябінці вручили ветерану ключі від нового Т-130М4, пам’ятні медалі.

Стоять поруч ветеран С-80 і новий Т-130М4. Маленький,  мов музейний експонат, трактор і сучасний гігант, який виблискує свіжою фарбою. Трактор, який за 37 років зробив стільки, що важко і перерахувати, і трактор, якому належить ще так багато зробити…

Нагороди бувають різні. Одним вручають ордени і медалі, іншим ставлять пам’ятники, а нагородою І.І. Скрипці був його залізний соратник.

Трактор С-80 із села Самійлівка до селища Новомиколаївка прибув своїм ходом. На ньому ще можна було працювати, та вже не міг рівнятись з новими великими швидкісними тракторами.

П’єдестал для старенького С-80 вже був готовий. За кермом сидів сам Скрипка Іван Іванович.

Усі з тривогою дивилися, як будуть підіймати трактор-ветеран на почесне й вічне відтепер для нього місце.

Тракторець засвітив фарами, здригнувся й затих. Іван Іванович вийшов з трактора і ще кілька хвилин тримався за нього рукою. Важко було розлучатися. Опустив очі, щоб раптом люди не помітили сліз. Махнув рукою й відійшов.

Підйомний кран підхопив тракторець. Усім здавалося, що той уперся в землю, не хотів з нею розлучатися. І ось, зібравшись з духом, гідно піднявся на п’єдестал. І став пам’ятником людській праці, любові до землі та відданості трудовому побратиму.

А невдовзі по цьому у палаці спорту «Юність» в обласному центрі вшановували ветеранів війни. Серед присутніх на урочистостях була і багато чисельна делегація з Новомиколаївського району. До складу її входив І.І. Скрипка, як ветеран війни й учасник боїв за звільнення району від фашистської окупації у вересні 1943 року. Більше того, він був серед тих бійців, хто мужньо вступив у нерівний бій з гітлерівцями 15-16 вересня у села Катеринівка Дніпропетровської області й хуторі Червоний Трудівської сільської ради Новомиколаївського району.

На тих урочистостях була з концертом й легенда радянської естради Клавдія Шульженко. Співачці особисто представили Івана Івановича, як одного з найзаслуженіших хліборобів Запорізького краю. Зустріч була недовгою – усього п’ять хвилин. Та пам’ятною залишилася на все життя ветерана. А під час виступу К.Шульженко оголосила, що пісню «Синий платочек» вона присвячує Івану Івановичу Скрипці.

Сьогодні І.І. Скрипки, на жаль, вже немає серед нас, але кожен, хто проїздить до Новомиколаївки із захопленням дивиться на унікальну історичну пам’ятку.

… А красиві сучасні автомобілі мчать дорогою. Гордо споглядає на них трактор-роботяга, годувальник. Переконує нас, що могутність держави не в «крутих» іномарках, а в тракторах і машинах, які працюють з ранку до ночі на полях, перевозять вантажі та забезпечують життєдіяльність усієї країни.

Юлія Щаслива

Материалы по теме:
Від блокади Донбасу бізнес Ахметова втрачатиме $30 млн щомісяця - Dragon Capital
У Запоріжжі невідомі в балаклавах влаштували стрілянину у центрі міста
Гройсман провів зустріч з учасниками «вугільної блокади»
Бойовики обстріляли із «Градів» позиції сил АТО у Водяному
СБУ оприлюднила записи переговорів помічників нардепів із російськими кураторами
СБУ оприлюднила записи переговорів помічників нардепів із російськими кураторами СБУ оприлюднила записи переговорів помічників нардепів із російськими кураторами
СБУ оприлюднила записи переговорів помічників нардепів із російськими кураторами
Видео выступления Президента Украины на саммите YES в Киеве
Заявление Яценюка об отставке (ВИДЕО)