Філіпп Ванденберг – німецький письменник, автор науково-популярних книг на езотеричну та археологічну тематику, а також історичних та детективних романів. Його популярність дозволила журналу «Stern» назвати Філіппа Ванденберга німецьким Деном Брауном, а романи Ванденберга перекладані на 27 мовах світу.
Про Давній Єгипет написано безліч книжок. Здавалося б, чим ще можуть здивувати історії про фараонів, богів а героїв? Та все ж таки можуть, так як роман Філіппа Ванденберга про жінку-фараон Хатшепсут, з перших сторінок нас переносить до феєрії міфічного та разом з тим разючого реалістичного царства Амона-Ра…
Сюжет роману розгортається на фоні одного з найбільш таємничих періодів царства. Дочка фараона, чотирнадцятирічна Хатшепсут, підкорившись волі батька, стає дружиною свого дванадцятирічного брати, народженого від рабині, так як він являється єдиним спадкоємцем чоловічої статі. Сильна та рішуча, найкраща за шляхетністю (так з переводу з давньоєгипетського звучить її ім’я) не збирається довірити трон чоловіку, а після його смерті сама вступила на престол, бо у боротьбі за владу вона здатна на все: ошуканство, підкуп, убивство… Проте поряд з якостями борця та володарки, Хатшепсут володіє також незвичною привабливістю. Вона готова покоритись гідному, і ним у романі постає чудовий архітектор Сененмут, котрий збудував те, що й по сьогоднішній день говорить про нетлінність часу… Їх історія прекрасна і в якійсь мірі трагічна…
Читаючи цей роман, згадуєш слова Карла Яснера: «Історія – це те минуле, що, перетинаючи час, знищуючи його, стикається з вічним».
Доля цієї жінки складається вельми драматично: маючи все, про що тільки можна мріяти, вона чомусь нещаслива… В чому ж полягає ця драматичність? Чому доля така несправедлива до того, в кого все як на лодоні? Доторкніться до вічності на сторінках цього цікавого роману.
автор: Андрій Колесніков
Всеволод Вишняков: «Brain Saw» – это агрессивно, энергично и легко запоминается
Поколение NEXT. Встречай весну с «Пластинками на Антресоли»
Ужгород без стереотипов или Неожиданно, но факт